İnnovasiya şöbəsi

Ünvan AZ1001, Azərbaycan Respublikası, Bakı ş., İstiqlaliyyət küç., 10 
Tel. (+994 12) 4925887 
Faks (+994 12) 4928413 
Elektron poçtu innovation@science.az 
Struktur bölmənin rəhbəri

Vüqar Amin oğlu Babayev

Aqrar elmləri üzrə fəlsəfə doktoru

Tel.:(+994 12) 4925887

E-poçt: v.babayev@science.az

Struktur bölmənin işçiləri

Elxan Şıxbala oğlu Bayramov

Aqrar elmləri üzrə fəlsəfə doktoru

Vəzifəsi: Rəis müavini

Tel.: (+994 12) 4925887

E-poçt: e.bayramov@science.az

Aysel Azər qızı Abdullayeva

Vəzifəsi: baş mütəxəssis

Tel.: (+994 12) 4925887

E-poçt: aysel@science.az

Samir Ramil oğlu Vəliyev

Vəzifəsi: baş mütəxəssis

Tel.: (+994 12) 4925887

E-poçt: samir@science.az

Ulviyyə Pərviz qızı Murad

Vəzifəsi: aparıcı mütəxəssis

Tel.: (+994 12) 4925887

E-poçt: ulvia@science.az

Aydan Zaur qızı Məmmədova

Vəzifəsi: aparıcı mütəxəssis

Tel.: (+994 12) 4925887

E-poçt: aydan@science.az

Nəzrin Hacı qızı Həsənli

Vəzifəsi: mütəxəssis

Tel.: (+994 12) 4925887

E-poçt: nazrin@science.az

Əminə Zaur qızı Məmmədzadə

Vəzifəsi: mütəxəssis

Tel.: (+994 12) 4925887

E-poçt: amina@science.az

Struktur bölmənin fəaliyyət istiqamətləri 1. Respublikada elmin inkişaf istiqamətlərinin, elmi-tədqiqat işlərinin, innovasiya layihələri istiqamətində müvafiq ictimai, özəl və/və ya beynəlxalq institutlarla əməkdaşlıq etmək və marketinqini aparmaq;

2. AMEA-nın elmi tədqiqat müəssisələri, Respublikanın digər əlaqədar təşkilatları, eləcə də ayrı-ayrı vətəndaşlar tərəfindən tamamlanmış və ya icrası davam etdirilməkdə olan elmi tədqiqat və texniki yaradıcılıq layihələrinin təhlili və dəstəklənməsi;

3. Elmi-texniki nailiyyətlər və innovasiyalar sahəsində informasiya və təcrübə mübadiləsini təşkil etmək və aparmaq;

4. İnformasiya, innovasiya və texnologiyaların mübadiləsi sahəsində beynəlxalq əlaqələr qurmaq və inkişaf etdirmək, bununla bağlı xarici ölkələrin qabaqcıl texnologiya və innovasiyalarının məlumat bazasını yaratmaq;

5. Təbliğat, təcrübə mübadiləsi və elmi informasiya fəaliyyətinin təkmilləşdirilməsinin digər məsələləri ilə bağlı olan beynəlxalq və yerli tədbirləri təşkil etmək;

6. AMEA-nın innovasiyalar sahəsinə dair maraqlarının qorunmasını təmin etmək;

7. Qanunvericiliyə uyğun olaraq rəhbərlik tərəfindən ona həvalə olunmuş digər vəzifələri yerinə yetirmək.